Informace o nás

Na začátu roku 2012 jsme si po čase "nemorčátkování" pořídili jednu zverimáčkovou chlupatici. Dostala jméno Fanynka. V rámci péče o toto zvřátko jsem noukla na morčecí diskuzi a začala teprve objevovat svět morčounků. Brzy jsem se zakoukala do čistokrevných morčátek rozličných plemen, nejvíc mě ale nadchli huňatí drsňáčci rexíci a teddy. Zvítězilo u mě plemeno americký teddy, protože se u nás vyskytuje přeci jen v hojněším počtu a ve větším množství barevnýc variant než jeho ostrovní kolegové :-) První teddíky jsme si dovezli v červenci od paní Lady Alexyové (Pim, Unita, Pacifik), v srpnu přibyl drobek z chs Barfleur Uriášek a nově klučíci Curakao LuckyPets a hlaďáček Yukon Antares. No, a rozrůstat se budeme jistě dál a to nejen prstřednictvím nových posil z jiných chs, ale i díky našim (zatím plánovaným) odchovům.

 

Od 15.1. 2013  jsem členem Českého svazu chovatelů. A plány? Především spokojení morčíci a zdravá miminka. Ráda bych v budoucnu odchovávala typově pěkná zvířata, která se ve stavbě, hlavě, srsti i zbarvení budou co nejvíce blížit ideálu. Vím ale, že je to velmi neskromné přání, a že k tomu kromě kvalitních jedinců a kapky štěstí je potřeba i hromada zkušeností, takže jsem smířená s faktem, že budování kvalitního chovu nějaký ten rok potrvá :-) Tímto smekám před všemi chovateli, kteří již svých cílů dosahují a jejichž chov nese známku kvality. Zároveň jim děkuji za pomoc a za rady v mých začátcích.

Pokud mám být - co se plánů týče - konkrétnější, chci se věnovat teddíkům béžovým (jednou snad celobéžovým) v kombinaci se zlatou a bílou, dle našich dispozic odchováme možná i nějakou tu lilu či šafránek a další barevnou kombinací, která mě zaujala je čoko-krém-bílá, čoko-buff-bílá. No, a v neposlední řadě bych ráda odchovala nějaké solid argente béžovo-zlaté teddíky. Takže.. hurááá do toho :D

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.