Nová morčátka atd.

07.10.2013 23:55

Co všechno za poslední týdny zrekapitulovat...

 

Za prvé potratila Oliwka (Oliwie od Nicolette). Jednoho dne jsem u ní našla nějakou podivnou šlupku (jako delší šlupka od jablka), chvíli jsem pátrala, co to je, než jsem si na spodní straně všimla žebírek. To byl první plod. Zbyla z něj jen kůže z jednoho boku těla. Pavděpodobně bylo toto miminko slate blue. Chvíli na to porodila Oli bílého nevyvinutého potomka. Byl sice veliký, ale na svou velikost neměl vůbec končetiny (jen zárodky - pahýly), ani detaily na hlavě (oči, uši...). Oliwčina březost tak pavděpodobně již dříve neprobíhala standardně a k předčasnému konci spěla... Poslední plod se kupodivu držel dalších osm dní a dkoknce se po tuto dobu úspěšně vyvíjel. Po osmi dnech Oli porodila i toto poslední, již plně vyvinuté a ochlupené miminko. Nevím, zda se narodilo živé, už jsem našla jen zbytek rozkousaného tělíčka. Otřesný zážitek, bohužel i to se čas os času stane :-/ Protože Oliwčin porod přišel dříve, než jsem čekala, byl u ní v době porodu Pacifik. Nevím tudíž, zda ji mohl po porodu prvních dvou plodů znova krýt. Uvidíme... Oliwka ale dost váhově spadla, vždycky to byla macina 1,1 - 1,2 kg a teď má pod 800g, takže by se spíš potřebovala v klidu dostat do formy. V květnu bude mít tato samička již tři roky, tak uvidíme, jestli se od ní ještě dočkáme miminek...

 

V nejbližších dnech čekávám porod dvou samiček a to Ulriky Od Glorie (březí s Johánkem) a Adélky. Ulrička bude mít potomky teddíčky, trikolory béžovo-ice cream-bílé, Adélka je s Yukonem, čeká tudíž naše první hlaďáčky a to v barvě béžové, solid argente béžovo-zlaté a něco tam může být i se zlatou... Půjde o první vrh naší odchovankyně, čili o naše první vlastní "vnoučátka" :-) No, hlavně aby bylo u bou holek všechno v pořádku!

 

Piminka se mi nezdá březí, nastěhovala jsem ji d Benarda k Florianovi. Plánuji Floriánka prodat, tak bych po něm chtěla mít alespoň jeden vrh.

 

Další pavděpodobně březí samičky jsou Celtic Melody (béžová-šafránová s bílou) a Chantal (hladká bílá). Tady porod čekám tak za měsíc.

 

Moje děti si pořídily své osobní mazlíky a to genové černé holčičky Daisynku a Hvězdičku. Až vyrostou, zkusíme je přistrčit k Naháčkovi. Holky jsou úplná zlatíčka, velmi mazlivé, pohodové, klidné.

Hladká je Nelinky (Daisy) a crestedka Kristýnky (Hvězdička)

Fotka

Fotka

Fotka

 

A především... přivezla jsem si z pardubické výstavy od Nikči Betkové očekávaného a vytouženého liláčka Puerta -) Je to drobek, tak snad si to ještě rozmyslí a pořádně povyroste :-) Je opravdu moc pěkný a mám z něj velkou radost!

Puerto de la Esperanza:

Fotka

Fotka

Fotka

Jinak na pardubické výstavě jsme nevystavovali, jen jsem si zajela pro chlapíka. Taky jsem si tu koupila lísečky do tomboly a dovezla si mňamky pro morčíky :-)

 

No a ještě doplním nějaký ten obrázek našich dvoutýdenních efek :-)

Face of Moon - sameček:

Fotka

Klučík s Rikoušem:

Fotka

A Fall of Comet - Kometa - samička: