Abi bude brzy o 300 gramů lehčí...

23.04.2013 22:00

Dneska bylo celkem slušně, tak jsem holky vystrčila ven - do opravdu hodně provizorního "výběhu" pod velké stavební síto. Poněvadž ale jejich největší slast je rozplácnout se v trávě a hrnout do sebe co největší množství bašty v rekordním čase (co kdyby ta vedle byla rychlejší a měla náááhodou lepší stéblo, žejo), je jim jaksi estetická stránka venkovní pastvy v podstatě fuk.

Pastička stále bydlí s Brutíkem, ačkoli si myslím, že je zaděláno. Jsem zvědavá jak u ní poznám březost, ne nadarmo jí říkám Buchta.

K osiřelému Casinkovi (v neděli mu odjel brácha) jsem dala Florianka. Měla jsem obavy, jestli nebude Flóra agresivní - přeci jen je to samec již po krytí, ale on je to takový trouba vyjukaný - zoufale sedí v koutku, oči vypleštěné, kdyby mohl, tak se někam zahrabe a po něm vesele hopsá otrlý Casinek - mimochodem takový nenažrnec, že ho za chvíli přeroste.

Abinka má téměř 300 gramů navrch, plody se viditelně hýbou, Abince krásně "tančí" bříško. Rodit by měla nejdříve 26.4., ale nevím nevím teda - je chuděra skoro na rozsypání. Je otevřená a jeden plod se mi zdá už dost sestouplý. Dávám tomu nejdéle týden (ale skoro bych řekla, že i ty tři, čtyři dny). Mimča budou nejspíš tři.

Od Uriáška zatím žádné zprávy, budu se muset poptat.

Naše holátko si zvyká, když přjdu do pokoje, lítá jak poblázněnec, ale zas na klíně je celkem v pohodě. Prostudovala jsem jeho PP a má předky z Maďarska a dokonce až z Ruska - týýýjo :-) Na mazlení je ho škoda, někdy v bdoucnu se mu podívám po nahaté slečně - nejspíš černo-bílé.

Fotky mi sem pořád nejdou vkládat - nevím proč. Aspoň tu naši těhuli Abi a Nahajdu vložit - achjo...